Translate
Search
School Logo

Hyde Heath Infant School

Nurturing Excellence

Get in touch

Social Media

Mr Rob Hare - Vice-Chair of Governors

  • Appointed 16 July 2013 to 4 March 2015 as a Community Governor
  • Appointed 5 March 2015 as a Co-opted Governor for a four year term
  • Re-appointed 22 November 2018 as a Co-opted Governor for a four year term
  • Appointed 22 November 2018 as Co-Vice Chairman of the Full Governing Body
  • Appointed 19 November 2020 as Vice Chairman of the Full Governing Body
  • A member of the Premises, Health and Safety Committee
  • A member of the Employee Grievance Committee
  • A member of the Staff Dismissal Committee
  • A member of the Pay Review Appeals Committee
  • A member of the Head Teacher’s Pay Review Committee
  • Third call member for the Complaints Panel
  • Responsible Curriculum Subject: Performance Management
School Logo
Top